Autor:

mazda

Utworzono:

03.08.2014

W dniu 02.08.14 na stadionie Marley został rozegrany sparing pomiędzy Bingley Town F.C a Polonia F.C. Nasz przeciwnik występuje w I dywizji ale o dziwne różnicy piłkarskiej na boisku nie było widać. Mecz rozpoczął sie z kilkunastowym opóźnieniem. Nasi zawodnicy wyszli na boisko po skróconej rozgrzewce. Na początku troche cieżko było wejść w mecz, paru nowych zawodników i brak ogrania ze sobą sprawił ze nie było porozumienia w zawiazywanych akcjach. Jednak o dziwo juz pierwsza groźna sytuacja przyniosła gola. Akcje ze środka pola rozpoczął Maciej Gawrych podał do Michała nowy nabytek ten idealnie obsłużył Damiana Świesa który uderzył z pierwszej piłki po długim rogu no i... W 10 min był 1:0. Jeszcze przed końcem I połowy gospodarze wyrównali i do przerwy było 1:1. Oceniając krótko I polowe to masa błędów po bocznych strefach obrony i brak komunikacji. Druga polowe zaczęliśmy lepiej i raz po raz stwarzaliśmy zagrożenie. W 70 min. kolejna nasza akcja zakończyła sie bramka. Krzysztof Szymanek dośrodkował z prawej strony boiska a walczący zawsze do końca Mirek Bak wyprzedził obrońców i bramkarza i końcówka buta umieścił piłkę w siatce. Po bramce wkradlo sie odprężenie w naszych szeregach. Raz uratowała nas poprzeczka a innym razem na wysokości zadania stanęła para stoperów i bramkarz. Na 2 min przed końcem nasi obrońcy nie potrafili wybić bezpańskiej piłki ze swojego pola karnego i jeden z pomocników Bingley strzelił nie do obrony. Mecz wiec zakończył sie remisem 2-2. Reasumujac należy pochwalić cały zespół za walkę i zaangażowanie. Na szczególna pochwałe zasługuje para stoperów, nowy nabytek Michał i bramkarz Paweł. Pierwszy sparing należy uznać za udany należy wyciągnąć wnioski a okazja bedzie juz za tydzień 09.08.14 z rezerwami Grindleton F.C