Wysokie zwycięstwo i szanse na awans zachowane

W dniu dzisiejszym (23.04) zespół Polonii zmierzył się na boisku ośrodka Marley z drużyną, która w ligowej tabeli zajmuje ostatnie 12 miejsce - Pendle Renegades F.C. Res. Już od początku spotkania było widać kto zajmuje wyższą lokatę w stawce. Zespół gości został szybko "napoczęty" przez jednego z zawodników gospodarzy, wynik spotkania otworzył Łukasz Sarosiński. Chwilę później było już 2:0 dla Polonii, znów piłkę do siatki posłał Łukasz Sarosiński. Przy dwu bramkowej przewadze w szeregi obronne piłkarzy z Keighley wdarło się rozprężenie, ale goście nie potrafili wykorzystać tego momentu słabości i pokonać Krzysztofa Misiaka. Co nie udało się zawodnikom Pendle Renegades uczynił Przemysław Witek i po kwadransie gry było już 3:0. Przyjezdni nie mając już nic do stracenia ruszyli z atakami na bramkę gospodarzy, by zdobyć choćby honorowego gola. Ich próby w końcu przyniosły zamierzony efekt i w podbramkowym zamieszaniu piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował jeden z graczy Pendle, zmniejszając tym samym rozmiary prowadzenia. Podopieczni Leszka Gasowskiego zaprezentowali dziś ładny dla oka futbol, co jeszcze przed gwizdkiem sędziego na przerwę owocowało kilkoma okazjami na zwiększenie bramkowej przewagi, ale swoich okazji nie wykorzystał między innymi Mirek Bąk, czy Damian Święs. Po pierwszych 45 minutach wynik brzmiał 3:1 na korzyść gospodarzy.

Na drugą połowę Polonia wyszła jeszcze bardziej zmobilizowana zmuszając rywali już niemal wyłącznie do gry defensywnej. Swoją wyższość udokumentowali zdobyciem jeszcze 4 kolejnych bramek. Wynik spotkania na 4:1 podwyższył ładnym strzałem z woleja Mirek Bąk, który nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję, później piłkę do siatki skierował pomocnik zespołu z Keighley - Damian Świąs, bramka ta odebrała chęci do gry przyjezdnym, którzy nie mieli pomysł na konstruowanie swoich akcji. Marazm w grze Pendle Renegades F.C. Res wykorzystał ponownie Mirek Bąk, który po raz drugi zmusił bramkarza ostatniej drużyny w tabeli do kapitulacji. Wynik spotkania na 7:1 ustalił ten sam zawodnik, który rozpoczął strzelanie w tym meczu - Łukasz Sarosiński, pakując piłkę do siatki rywali z najbliższej odległości. Gospodarze wysokim zwycięstwem zrehabilitowali się za porażkę, którą ponieśli  w zeszłym tygodniu z zespołem Settle Utd. Polonia dopisała do ligowego dorobku kolejne 3 "oczka" i wciąż liczy się w walce o awans, z dorobkiem 44 punktów podopieczni Leszka Gasowskiego zajmują 4 lokatę w tabeli i tracą do miejsca premiowanego awansem tracą 2 "oczka".

F,C Polonia -Pendle Renegades F.C Res 7:1 ( 3:1 )